Angajam Florist in Ploiesti Atelier / Florarie online

Cine suntem? FlorideLux.ro este pionierul industriei de flori online si continua sa inoveze si sa dezvolte! Suntem florarie tehnologizata si investim permanent in usurarea proceselor de lucru si imbunatatirea calitatii produselor noastre. Suntem online, offline, oriunde este clientul nostru. Suntem florarie online ridicata de oamenii din spate, cu pasiune si multa munca!

Ce cautam? Oameni, inainte de meserie! Da, te cautam pe tine, omul care vrea sa evolueze, sa devina mai bun, alaturi de cei mai buni! Cautam floristi pasionati, atenti la detalii si mari iubitori ai florilor!

Daca ai minim 6 luni experienta in designul floral si cunostinte in crearea unui buchet/aranjament floral precum si in intretinerea florilor taiate pentru vanzare si ingrijirea plantelor, atunci te invitam sa aplici la acest job!

Candidatul ideal:

  • persoana tanara, placuta, creativa, cu simt artistic dezoltat si bune abilitati de comunicare
  • minim 6 luni experience in design floral (florarie sau atelier)
  • punctualitate
  • cunoasterea limbii engleze sau a altei limbi straine reprezinta un avantaj
  • cunostinte PC de baza (Word, Excel)
  • dispusa sa lucreze ore suplimentare cand este cazul si in unele week-end-uri (orele suplimentare se platesc)
  • carnet de conducere categoria B

Descriere post Florist @ FlorideLux.ro:

  • primirea comenzilor online si offline
  • realizarea aranjamentelor si buchetelor florale
  • livrare buchete si aranjamente florale
  • intretinerea florilor si plantelor
  • evidenta stocurilor, verificarea si aprovizionarea magazinului
  • incasarea banilor si intocmirea monetarului
  • mentinerea curateniei in interiorul si exteriorul magazinului
  • evidenta acte si predarea saptamanala a acestora

Magazinul / atelierul este situat in Ploiesti iar programul de lucru este Luni-Vineri 09.00-18.00. Sambata si Duminica doar la nevoie in functie de fluxul de comenzi.

Ce oferim:

-       salariu 2000 Ron net, declarat integral pe cartea de munca

-       mediu de lucru creativ si atmosfera placuta

-       flexibilitatea programului in functie de comenzi si clienti

-       posibilitatea de a inova, de a manifesta autonomie in luarea anumitor decizii si exercitarea atributiilor zilnice

-       bonusuri in functie de vanzari si oportunitati de promovare

-       posibilitatea de a invata cele mai noi tehnici de realizare a aranjamentelor florale

Ne poti contacta la:

Telefon: 0372 740 106

Email: cariere@floridelux.ro